Çocuk Diş Hekimliği ( Pedodonti )
Hakkında Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin!

Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

Çocuk Diş Hekimliği ( Pedodonti ) hakkında derinlemesine bilgiyi bu yazımızı inceleyerek bulabilirsiniz.  Sorularınız için bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Aralık Ayına Özel Fiyatlarımızdan ve Ücretsiz Muayene ve Röntgen'den Yararlanmak İçin Kalan Süre:

Öğrenmek için şimdi aşağıdaki formu doldurun ve sizi arayalım!

Ağız ve Diş Sağlığınız için
Hemen İletişime Geçin!

Hekimlerimiz, polikliniğimiz, tedavi içeriklerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun veya sağ alt tarafta yer alan yeşil whats app ikonuna basıp hızla fiyat alabilirsiniz.

0542 464 09 65

info@dentlotus.com

  Adınız ve Soyadınız

  Telefonunuz

   

  Email Adresiniz

   

  İlgilendiğiniz Tedavi

  Dentlotus
  Diş Hekimleri!

  İlk süt dişleri ne zaman çıkar?

  İlk dişlerin sürmesi yaklaşık 6 aylık iken alt dişler ile başlar. 3 yaş civarında bütün dişler tamamlanır ve ağızda 20 adet diş olması beklenir.

  Süt dişinin erken ya da geç sürmesi sorun yaratır mı?

  Bebeklerde diş sürme zamanında genetik faktör önemlidir. Altta yatan başka bir hastalık yoksa sağlıklı bebeklerin dişlerinin erken ya da geç çıkması bir problem teşkil etmez.

  Dişlerin geç çıkması genellikle prematüre doğum, düşük doğum ağırlığı ya da düşük D vitamini seviyesiyle ilgilidir. 18 aylık bir bebeğin süt dişleri hala sürmemişse diş hekimine muayeneye gitmesi önerilir. Süt dişlerini geç çıkaran bebeklerin daimi dişlerini de geç çıkarması beklenir.

  Dişlerin erken çıkması çabuk çürüyecek anlamına mı gelir?

  Bebeklerde dişlerin erken çıkması durumunda, ağız bakımı daha zor olacağından diş çürüğü riski nispeten artmaktadır. Dişler ilk çıktığında ve sonrasında düzenli aralılarla diş hekimi muayenesi gerekmektir.

  Çocuğunuzla ilk kez diş doktoruna gelirken nelere dikkat etmek gerekir?

  Çocuğunuzun diş hekimini ilk ziyareti herhangi bir ağrısı olmadan sadece tanışma ve kontrol amacıyla olması oldukça önemlidir.

  • Çocuğunuzu işlem sonrası hediye ve benzeri şeylerle ödüllendirmeyin.
  • Randevuya gelmeden önce motivasyon arttırıcı cümleler kurmak önemlidir. ‘Korkma, canın yanmayacak’ gibi cümleler kurmaktansa ‘Yapabileceğine inanıyorum.’ demek daha doğrudur.
  • Çocuğunuz yaramazlık yaptığında ‘Sana iğne yaptırırım’, ‘Doktor amca/teyze sana kızar’ gibi cümlelerle çocuğunuzu korkutmayın ve kimsenin korkutmasına da müsaade etmeyin.
  • Aile ve diş hekiminin verdiği bilgilerde uyuşmazlık olmasını önlemek için yapılacak işlemler hakkında bilgi vermeyi diş hekimine bırakın.
  • Gitmeden önce doktorculuk oynayarak olayı sempatik hale getirebilirsiniz.
  • Uzun ve yoğun okul günlerinden sonra çocuğunuzu diş hekimine getirmeyin. Normalde çok uyumlu olan bir çocuk yorulduğunda farklı tepkiler verebilir.

  Çocuklara uygulanan koruyucu uygulamalar nelerdir?

  Fissür örtücü: Azı dişlerinde çürüğe elverişli girintili alanlarda besin birikmesini önlemek amacıyla bu alanların akışkan bir dolgu malzemesiyle kaplanmasıdır. Herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur. Dolgu yapılmasına neden olabilecek dişin üst yüzeyindeki riskli alanların çürük oluşmadan korunmasını sağlar. Yapıldıktan sonra düşme ya da kırılma ihtimaline karşı düzenli kontrol gerektirir.

  Flour: Dişlerin minesini çürük oluşumuna karşı kuvvetlendirmek amacıyla uygulanan vernik ya da jellerdir. Sosyal medyada ve toplumda çıkan haberlerin aksine doğru bir şekilde uygulanırsa sağlığa bir zararı yoktur. Etkinliği 4-6 ay arasında sürdüğünden düzenli aralıklarla tekrarlamak gereklidir. Uygulama çocukta herhangi bir travmaya neden olmaz. Uygulama sonrası 1 saat bir şey yeme-içme yapılmaz. 24 saatte süt ve süt ürünlerinden uzak durmak gerekir.

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İmplant Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş İmplantları

  Dentlotus uygulanacak implant tedavisi ile hem doğal görünümlü hem de doğal hissettirecek estetik dişlere kavuşursunuz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Zirkonyum

  Dentlotus uygulanacak zirkonyum kaplama tedavisi ile dişleriniz zarar görmüş dişleriniz eskisinden de iyi görünecek. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Porselen Lamina

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşturarak daha güzel bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.Lamina tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Beyazlatma

  Dentlotus diş beyazlatma tedavisi ile parıldayan ve çekici bir gülümsemeye sahip olmak artık çok kolay. Diş beyazlatma tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı ile estetik kriterlere uygun olduğu kadar doğal görüntüsünüde koruyan, harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Tedavimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Ortodonti

  Ortodonti uyumsuz diş ve çene ilişkilerini oluşumundan önce teşhis ederek tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Estetik Dolgu

  Bonding tedavisi , dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı WebP

  Kanal Tedavisi

  Kanal tedavisi dişin canlılığını yitirmesi sonucu, anallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

  Dişeti Hastalıkları

  Diş eti hastalıkları tedavisi ile rahatsızlıklarınızın önüne geçin ve pembe estetiğinizi koruyun. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  20 Yaş Dişi

  20 Yaş Dişleri

  Polikliniğimizde20 yaş dişlerinizi muayene ettirebilir ve çekimine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Sıkma

  Dentlotus diş sıkma tedavisi ile ağız ve dişlerinizin ciddi zararlar görmesini engelleyebilirsiniz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Çocuk Hekimliği

  Çocuk diş hekimliği çocuğunuzun küçük yaştan itibaren diş sağlığını korunmasında rehber niteliğindedir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Hekimliği ( Pedodonti )
  Hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin

  Dentlotus İletişim Şişli Diş Polikliniği

  İletişim İçin

  0212 809 00 77
  0542 464 09 65
  info@dentlotus.com

  Randevu Alın

  Dentilotus’tan randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir; ihtiyacınız olan tedavi ile ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçeceğiz.

   Adınız ve Soyadınız

   Telefonunuz

    

   Email Adresiniz

    

   İlgilendiğiniz Tedavi

   @2021 Dentlotus Lotus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından tüm hakları saklıdır.