20 Yaş Diş Çekim Fiyatlarını
Öğrenmek İçin Bizimle İletişime Geçin!

20 yaş diş çekimi fiyatlarını öğrenmek için tercihen kliniğimize gelerek veya ücretsiz online muayene olmanız gerekmektedir.

Yapılacak muayene sonrasında ise tedavinize özel fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Randevu veya ücretsiz online muayene olabilmeniz için aşağıdaki formu doldurarak veya polikliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, 20 yaş diş çekimi hakkında sıkça sorulan soruların yanıtlarına bu yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aralık Ayına Özel Fiyatlarımızdan ve Ücretsiz Muayene ve Röntgen'den Yararlanmak İçin Kalan Süre:

Öğrenmek için şimdi aşağıdaki formu doldurun ve sizi arayalım!

Ağız ve Diş Sağlığınız için
Hemen İletişime Geçin!

Hekimlerimiz, polikliniğimiz, tedavi içeriklerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun veya sağ alt tarafta yer alan yeşil whats app ikonuna basıp hızla fiyat alabilirsiniz.

0542 464 09 65

info@dentlotus.com

  Adınız ve Soyadınız

  Telefonunuz

   

  Email Adresiniz

   

  İlgilendiğiniz Tedavi

  Dentlotus
  Diş Hekimleri!

  20 yaş dişleri nedir?

  20 yaş dişleri çene kemiğinde en arkada bulunan 3. büyük azı dişleridir. 16-40 yaş arasında sürdüğü için halk arasında ‘akıl dişi’ olarak da bilinir. Binlerce yıldır değişen yeme alışkanlığı ile birlikte insanoğlunun çene kemikleri de değişime uğramıştır. Günümüzde pek çok kişide 20 yaş dişleri ağız içine sığamadığından ya gömük kalır ya da olması gerektiğinden daha farklı bir pozisyonda ağız içine yerleşir. Böyle bir durumda 3. azı dişinin çiğnemeye herhangi bir katkısı olmadığından çekimine karar verilir.

  Her zaman 20 yaş dişleri çekilmeli midir?

  Ağız içerisinde olması gereken yere yerleşmiş ve kapanışta herhangi bir sorun oluşturmuyorsa çekilmesine gerek yoktur. Fakat 20 yaş dişleri yarı gömük bir şekilde ağız içinde bulunuyor ve komşu dişlerin çürümesine, yemek yerken ağrı gibi şikâyetlere sebep oluyorsa çekimine karar verilir. Aynı zamanda ağız içinde hiç görünmeyen gömük kalmış 20 yaş dişleri de sorun oluşturabilecek bir pozisyonda ise çekilir. Aksi takdirde sürmeye çalışırken ağız içerisindeki mevcut dişlerin çapraşıklaşmasına sebebiyet verebilir. Kişiye yıllarca hiç zarar vermeden gömük halde bulunan 20 yaş dişleri ise düzenli kontrollerle ağız içerisinde bırakılabilir.

  20 yaş dişleri neden çabuk çürür?

  20 yaş dişlerinin yapısı ağızdaki diğer dişlere benzer. Daha hızlı çürümesinin sebebi ağızın en gerisinde konumlandığından diş fırçalama ile etkin bir temizlik sağlamanın güç olmasıdır. Bu nedenle erkenden çürür.

  20 yaş dişleri hangi durumda apse yapar?

  Ağız içerisinde yarı gömük olduğu durumda üzerindeki diş eti ile diş arasına yemek artıkları birikir ve ne kadar dikkatli fırçalanırsa fırçalansın temizlenemez. Bu durum fark edilmeyip ilerlediği zaman apse ile sonuçlanabilir. Apse ile birlikte ağız açarken ağrı oluşur ve yemek yemek zorlaşır.

  Hangi durumlarda 20 yaş dişlerinin çekimine karar verilir?

  -Sürmesi esnasında çene kemiğinde yer bulamayıp mevcut dişlere baskı uygulayarak dişlerin çapraşıklaşmasına neden olduğunda,

  -Temizlenmesi güç olduğundan dolayı ağız kokusuna sebep olduğunda,

  – Etrafındaki dişetinde ağrı, şişlik ve kızarıklık olduğunda,

  – Yatay konumda komşu dişin kökünü erittiği durumda,

  – Gömük kaldığı zaman çevresinde kist oluşumuna sebebiyet verdiği durumda çekilmesine karar verilir.

  Her 20 yaş dişinin çekimi zor mudur?

  Ağız içerisinde gözüküyorsa çekiminin diğer dişlerden bir farkı yoktur. Eğer gömülü ya da yarı gömülü bir pozisyonda ise cerrahi işlem gerektirir. Bu durumda, öncelikle ağız içerisinden iğne yapılarak diş uyuşturulur. Üzerindeki kemik ve dişeti dokusu kaldırılarak diş çekimi yapılır ve dikiş atılarak işlem tamamlanır.

  Diş çekimi sonrası yüzüm şişer mi?

  Kemik dokusu kaldırıldığı zaman iyileşme döneminde yüzde bir miktar şişme gözükebilir. Operasyon sonrası reçete edilen ilaçlar hekimin önerisiyle düzgün kullanıldığında ve soğuk kompres uygulandığında bu dönem rahat geçer.

  20 yaş diş çekimi sırasında meydana gelebilecek sorunlar nelerdir?

  20 yaş diş çekiminde hekimin bilgi ve tecrübesi oldukça önemlidir. Çekim sırasında dikkatli olunmazsa, kalıcı sinir yaralanması sonucu hastanın alt dudağı ve ya dili uyuşuk kalabilir. Aynı zamanda diş kökleri sinüs boşluğu gibi önemli anatomik boşluklara kaçabilir. Kontrolsüz güç uygulandığı bazı durumlarda ise komşu dişte kırık ya da çatlaklar meydana gelebilir. Çekim bölgesinin kronik enfeksiyonu ve düzgün iyileşmemesi de yaşanabilecek sorunlar arasındadır.

  20 yaş çekimi sonrası nelere dikkat etmem gerekir?

  Ağız içerisinde uygulanan herhangi bir cerrahi işlemde olduğu gibi kanama kontrolü için sıcak yiyecek içeceklerden kaçınılmalı ve operasyon sonrası tükürülmemelidir. Yara bölgesinin iyileşmesini bozacağından sigara mümkünse bırakılmalı ya da mümkün olduğunca az içilmelidir. Yara bölgesine komşu dişler yumuşak uçlu fırçalarla temizlenmeli ve antiseptik gargaralarla bölgenin temizliği desteklenmelidir.

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İmplant Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş İmplantları

  Dentlotus uygulanacak implant tedavisi ile hem doğal görünümlü hem de doğal hissettirecek estetik dişlere kavuşursunuz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Zirkonyum

  Dentlotus uygulanacak zirkonyum kaplama tedavisi ile dişleriniz zarar görmüş dişleriniz eskisinden de iyi görünecek. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Porselen Lamina

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşturarak daha güzel bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.Lamina tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Beyazlatma

  Dentlotus diş beyazlatma tedavisi ile parıldayan ve çekici bir gülümsemeye sahip olmak artık çok kolay. Diş beyazlatma tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı ile estetik kriterlere uygun olduğu kadar doğal görüntüsünüde koruyan, harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Tedavimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Ortodonti

  Ortodonti uyumsuz diş ve çene ilişkilerini oluşumundan önce teşhis ederek tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Estetik Dolgu

  Bonding tedavisi , dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı WebP

  Kanal Tedavisi

  Kanal tedavisi dişin canlılığını yitirmesi sonucu, anallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

  Dişeti Hastalıkları

  Diş eti hastalıkları tedavisi ile rahatsızlıklarınızın önüne geçin ve pembe estetiğinizi koruyun. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  20 Yaş Dişi

  20 Yaş Dişleri

  Polikliniğimizde20 yaş dişlerinizi muayene ettirebilir ve çekimine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Sıkma

  Dentlotus diş sıkma tedavisi ile ağız ve dişlerinizin ciddi zararlar görmesini engelleyebilirsiniz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Çocuk Hekimliği

  Çocuk diş hekimliği çocuğunuzun küçük yaştan itibaren diş sağlığını korunmasında rehber niteliğindedir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  İmplant Tedavisi Fiyatları
  İçin bizimle iletişime geçin

  Dentlotus İletişim Şişli Diş Polikliniği

  İletişim İçin

  0212 809 00 77
  0542 464 09 65
  info@dentlotus.com

  Randevu Alın

  Dentilotus’tan randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir; ihtiyacınız olan tedavi ile ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçeceğiz.

   Adınız ve Soyadınız

   Telefonunuz

    

   Email Adresiniz

    

   İlgilendiğiniz Tedavi

   @2021 Dentlotus Lotus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından tüm hakları saklıdır.