Zirkonyum Kaplama Fiyatlarını
Öğrenmek İçin Bizimle İletişime Geçin!

Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

Zirkonyum Kaplama Fiyatlarını öğrenmek için tercihen kliniğimize gelerek veya ücretsiz online muayene olmanız gerekmektedir.

Yapılacak muayene sonrasında ise tedavinize özel fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Randevu veya ücretsiz online muayene olabilmeniz için aşağıdaki formu doldurarak veya polikliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, Zirkonyum Kaplama hakkında sıkça sorulan soruların yanıtlarına bu yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aralık Ayına Özel Fiyatlarımızdan ve Ücretsiz Muayene ve Röntgen'den Yararlanmak İçin Kalan Süre:

Öğrenmek için şimdi aşağıdaki formu doldurun ve sizi arayalım!

Ağız ve Diş Sağlığınız için
Hemen İletişime Geçin!

Hekimlerimiz, polikliniğimiz, tedavi içeriklerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun veya sağ alt tarafta yer alan yeşil whats app ikonuna basıp hızla fiyat alabilirsiniz.

0542 464 09 65

info@dentlotus.com

  Adınız ve Soyadınız

  Telefonunuz

   

  Email Adresiniz

   

  İlgilendiğiniz Tedavi

  Dentlotus
  Diş Hekimleri!

  İçerik Tablosu (Sıkça Sorulan Sorular) göster

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Zirkonya Nedir?

  Zirkonya beyaz renkli sert bir metaldir. Kırılma direnci çok yüksek ve doku dostu bir materyal olması nedeniyle diş hekimliğinde oldukça sık tercih edilen malzemelerden biridir.

  Zirkonya Hangi Diş Tedavilerinde Kullanılır?

  Ön ve arka dişlerdeki tüm kaplama restorasyonlarının yapımında kullanılabilir. Ayrıca;

  • Diş beyazlatma gibi metotlar uygulandığı halde olumlu sonuca ulaşılmayan ileri derecede renklenme ve kalıtsal yapı renklenmelerinin tedavisinde,
  • Ortodontik tedavinin tercih edilmediği durumlarda “diastema” gibi ayrık veya az çapraşık ya da rotasyona uğramış dişlerin tedavisinde,
  • Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların değiştirilmesi gereken durumlarda,
  • Kaybedilmiş ön ve arka grup dişlerin yerine yapılacak implant üstü protezlerde,
  • Gülüş estetiğinin sağlanmasında kullanılabilir.

  Zirkonyum Kaplamaların Avantajları nelerdir?

  • Zirkonya kaplamalar kendi dişleriniz gibi basınca dayanıklı olup kesme/çiğneme vb. fonksiyonları rahatça yerine getirebilir.
  • Eski bir yöntem olan metal destekli porselen kaplamalarda; metallerin üzerine diş renginde porselen yığılarak bu kaplamalar elde edilir. Bu nedenle kaplamaların iç yüzeyi gri renkli metalden oluşur. Bu gri renkli metal zamanla belli olmaya başlar ve dişeti kenarında gri/siyah renklenmeye sebep olur. Zirkonya kaplamalar ise tek parça yapıdadır ve tamamı dişle aynı renktedir dişetindeki renklenmeye sebep olmaz.
  • Zirkonya kaplamaların uçlarına şeffaflık efekti verilerek kişinin kendi diş yapısına uygun doğala en yakın estetik görüntü sağlanabilir.

  Zirkonyum Kaplamalar Nasıl Uygulanır?

  Dişler bir miktar küçültüldükten sonra hassas ölçü malzemeleriyle ölçü alınıp laboratuvara gönderilir. Laboratuvarda talep edilen renk ve boyutlara uygun zirkonyum altyapı ve üzerine porselen üst yapı üretilir. Üretim tamamlandıktan sonra provalarla dişe uyumlandırılan zirkonyum kaplama özel yapıştırıcılarla kalıcı olarak yapıştırılır.

  Zirkonya Kaplama İşlemi Sırasında Ağrı Hissedilir Mi?

  Restorasyon yapılacak tüm dişler, işlem öncesinde anestezi ile uyuşturulur bu nedenle dişlerdeki hazırlık süresince hastanın ağrı hissetmemesi sağlanır. Kişilerin pek azında hafif bir sızlama görülür. Ancak hastalarımıza geçici restorasyonlar hazırlanarak tedavi süreci tamamlanana kadar geçici kaplamalarla hayat standardının korunması sağlanır.

  Zirkonyum Tedavisi Ne kadar süre sonunda tedavi sonuçlanır?

  Bu uygulama, kişiye yapılacak tedavi planlamasına göre değişiklik göstermekle birlikte diş etleri sorunsuz olan kişilerde ortalama 1 haftada tamamlanabilmektedir. Kişinin beğenisine ya da hekimin görüşüne göre birkaç ilave prova gerekebilir.

  Zirkonya Kaplamaların Bakımı Nasıl Yapılır? İşlem Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Zirkonya kaplamaların bakımının normal diş bakımından farkı yoktur. Günde 2 kez fırçalanmalı, her dişin arası diş ipiyle düzenli olarak temizlenmelidir. Hastalarımız 6 ayda bir rutin diş hekimi ziyaretini ve kontrol seanslarını ihmal etmemelidir.

  Zirkonyum uygulamasını kimler yaptırabilir?

  Zirkonyum kaplama, daimi dişlerin sürmesini takiben, her yaşta yapılabilir. Ancak 18-20 yaşına kadar gelişim döneminde olunması ve çenenin büyümesi neticesinde aralanmalar gözlemleneceği için önerilmez.

  Metale Karşı Alerjisi Olanlarda Uygulanabilir Mi?

  Yapısında metal bulunmadığı için alerjiye neden olmaz.

  Diş Eti Hastalığı Olanlarda Uygulanabilir Mi?

  Dişetleri iltihaplıyken herhangi bir işlem yapmak doğru bir yaklaşım değildir. Olası bir diş eti problemi varlığında önce diş etlerinin tedavi edilerek sağlığına kavuşturulması gereklidir. Bu durum yapılacak restorasyonunuzun da kullanım ömrünü arttıracaktır.

  Ağızda Tat Değişikliğine Ya Da Kokuya Neden Olur Mu?

  İçeriği metal olmadığı için bir tat değişikliği yapması ya da kokuya sebebiyet vermesi mümkün değildir.

  Zirkonyum Kaplamalar İleride Renk Değiştirir Mi?

  Pürüzsüz porselen yüzeyine sahip oluşu nedeniyle plak birikimine sebep olmaz. Bu nedenle kahve, çay ve sigara gibi renklendirici gıdalardan etkilenmez. Günlük ağız hijyeni kurallarına uyulup, 6 ayda 1 düzenli diş hekimi kontrolüne gittikten sonra uzun yıllar ağızda kalabilir.

  Zirkonyum Kaplamalar Değiştirilmek İstenildiğinde Dişe Zarar Verir Mi?

  Bu kaplamalar kesilerek çıkarıldığı için dişlerde doku kayıplarına sebebiyet vermez.

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İmplant Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş İmplantları

  Dentlotus uygulanacak implant tedavisi ile hem doğal görünümlü hem de doğal hissettirecek estetik dişlere kavuşursunuz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Zirkonyum

  Dentlotus uygulanacak zirkonyum kaplama tedavisi ile dişleriniz zarar görmüş dişleriniz eskisinden de iyi görünecek. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Porselen Lamina

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşturarak daha güzel bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.Lamina tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Beyazlatma

  Dentlotus diş beyazlatma tedavisi ile parıldayan ve çekici bir gülümsemeye sahip olmak artık çok kolay. Diş beyazlatma tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı ile estetik kriterlere uygun olduğu kadar doğal görüntüsünüde koruyan, harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Tedavimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Ortodonti

  Ortodonti uyumsuz diş ve çene ilişkilerini oluşumundan önce teşhis ederek tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Estetik Dolgu

  Bonding tedavisi , dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı WebP

  Kanal Tedavisi

  Kanal tedavisi dişin canlılığını yitirmesi sonucu, anallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

  Dişeti Hastalıkları

  Diş eti hastalıkları tedavisi ile rahatsızlıklarınızın önüne geçin ve pembe estetiğinizi koruyun. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  20 Yaş Dişi

  20 Yaş Dişleri

  Polikliniğimizde20 yaş dişlerinizi muayene ettirebilir ve çekimine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Sıkma

  Dentlotus diş sıkma tedavisi ile ağız ve dişlerinizin ciddi zararlar görmesini engelleyebilirsiniz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Çocuk Hekimliği

  Çocuk diş hekimliği çocuğunuzun küçük yaştan itibaren diş sağlığını korunmasında rehber niteliğindedir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları
  İçin bizimle iletişime geçin

  Dentlotus İletişim Şişli Diş Polikliniği

  İletişim İçin

  0212 809 00 77
  0542 464 09 65
  info@dentlotus.com

  Randevu Alın

  Dentilotus’tan randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir; ihtiyacınız olan tedavi ile ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçeceğiz.

   Adınız ve Soyadınız

   Telefonunuz

    

   Email Adresiniz

    

   İlgilendiğiniz Tedavi

   @2021 Dentlotus Lotus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından tüm hakları saklıdır.