Porselen Lamina Fiyatlarını
Öğrenmek İçin Bizimle İletişime Geçin!

Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

Porselen Lamina Fiyatlarını öğrenmek için tercihen kliniğimize gelerek veya ücretsiz online muayene olmanız gerekmektedir.

Yapılacak muayene sonrasında ise tedavinize özel fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Randevu veya ücretsiz online muayene olabilmeniz için aşağıdaki formu doldurarak veya polikliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, Porselen Lamina Tedavisi hakkında sıkça sorulan soruların yanıtlarına bu yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aralık Ayına Özel Fiyatlarımızdan ve Ücretsiz Muayene ve Röntgen'den Yararlanmak İçin Kalan Süre:

Öğrenmek için şimdi aşağıdaki formu doldurun ve sizi arayalım!

Ağız ve Diş Sağlığınız için
Hemen İletişime Geçin!

Hekimlerimiz, polikliniğimiz, tedavi içeriklerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun veya sağ alt tarafta yer alan yeşil whats app ikonuna basıp hızla fiyat alabilirsiniz.

0542 464 09 65

info@dentlotus.com

  Adınız ve Soyadınız

  Telefonunuz

   

  Email Adresiniz

   

  İlgilendiğiniz Tedavi

  Dentlotus
  Diş Hekimleri!

  İçerik Tablosu (Sıkça Sorulan Sorular) göster

  Porselen Lamina Kaplama Tedavisi (Yaprak Porselen) Nedir?

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşmasını ve daha güzel bir gülüş tasarımı sağlayan tedavi yöntemidir. Dişlerin sadece ön yüzeylerinde 0.3 – 0.5 mm gibi çok az miktarda inceltme yapılır.

  Özellikle, son yıllarda estetik amaçla yaygın olarak kullanılan bir tedavi türüdür. Dişlerinizin şekli, rengi ve boyutları konusunda şikâyetçi iseniz ve bunun dışında herhangi bir diş probleminiz yoksa porselen laminalar gülüşünüzün güzelleştirilmesinde sizin için uygun bir yöntem olabilir.

  Porselen laminaların ağızda uzun süre estetik ve sağlıklı şekilde kalabilmesi için, uzman hekimler tarafından prosedürlere uygun şekilde yapılması ve kontrollerinin aksatılmaması gereklidir.

  Porselen laminalar hangi durumlarda uygulanır?

  • Gülüşün yeniden tasarlanması amacıyla
  • Ön bölgede estetiği bozan çürük, ideal renk veya formunu kaybetmiş eski restorasyonlar varlığında
  • Dişler arasında boşluk olan durumlarda (diastema)
  • Kanal tedavisi görmüş renklenmiş dişlerin, tetrasiklin / florozis gibi renklenmelerin düzeltilmesinde
  • Mine hipoplazisi gibi minenin bozuk olduğu durumlarda
  • Ortodontik tedaviyi kabul etmeyen hastalarda minimal diş çapraşıklıklarının düzeltilmesinde porselen laminalar uygulanabilir.

  Porselen laminalar hangi durumlarda uygulanamaz?

  Porselen laminalar;

  • Aşırı çapraşıklık veya başbaşa kapanış varlığında,
  • Diş boylarının yetersiz olduğu durumlarda,
  • Dişlerde çürüğe bağlı harabiyetin yüksek olduğu durumlarda,
  • Çene ilişkilerinde kapanış bozukluklarının (class III maloklüzyon) olduğu durumlarda
  • Daimi dişlerinin sürmesi tamamlanmamış genç hastalarda uygulanmamaktadır.

  Diş sıkma problemim var, porselen lamina yaptırabilir miyim?

  İleri derecede diş sıkma problemi ve dişlerde şiddetli aşınma olan durumlarda porselen laminalar uygun değildir. Böyle durumlarda tam seramik veya zirkonyum kaplamalar gibi alternatif estetik işlemler düşünülebilir. Dişlerde aşınmaya neden olmamış diş sıkma durumlarında ise lamina tedavisini uygulayabiliyoruz. Ancak eklem muayenesi ile birlikte bu hastalarımıza porselen lamina tedavileri sonrasında gece plağı kullanımı veya massater kasına botox işlemleri de önerilebilmektedir.

  Eksik diş varlığında porselen lamina uygulanabilir mi?

  Hayır. Böyle durumlarda ön bölgede tam seramik veya zirkonyum köprüler uygulanmaktadır. İmplant tedavisi düşünülürse implant üstünde yine estetik kaplama seçenekleri uygulanır.

  Porselen laminalar dişlere zarar verir mi ?

  Günümüzdeki uygulanan estetik diş tedavisi seçenekleri içerisinde dişe en az müdahale edilen işlemdir. Diş yüzeyinden sadece 0.3 – 0.7 mm aşındırma yapılmaktadır ki bu miktar çoğu zaman gözle farkedilemeyecek kadar azdır. Dolayısıyla ortaya çıkan sonuç ve dişe yapılan müdahale düşünüldüğünde dişe verilen zarar yok denecek kadar azdır.

  Porselen laminaların avantajları nelerdir?

  – Dişte aşındırma işlemi çok az yapılmaktadır.

  – Işık geçirgenliği yüksek olması nedeniyle oldukça estetik sonuçlar verir.

  – Renklenmez.

  – Doğal ve estetik bir görüntü sunar.

  – Kısa sürede uygulanabilir.

  Porselen lamina tedavi süresi ne kadardır?

  Dişlerinizde ve dişetlerinizde ciddi başka problemleriniz yok ise ortalama 2-3 seansta ve 7-10 günde işlemler tamamlanmaktadır.

  Porselen lamina tedavi süreci nasıldır?

  – Eğer gerekiyorsa dişlere dolgu yada kanal tedavisi dişetlerine ufak düzeltme işlemleri yapılır.

  – Aşındırılmadan önce dişlerin ölçüsü alınır ve elde edilen modelde laminelerin son halinin nasıl görüneceğine dair ön çalışma yapılır.

  – Dişlerin dış yüzeyinden sadece 0,3 – 0,7 mm aşındırılır ve ölçüsü alınır.

  – Geçici lamineler ağızda hazırlanır.

  – Provalarda hasta beklentileri ile beraber son kontroller yapılır.

  – Ağızda diğer dokulara uyumlanmasının ardından kalıcı olarak diş yüzeyine yapıştırılır.

  Diş etleri problemli hastalar porselen lamina yaptırabilir mi?

  Hastalıklı dişeti veya çürük diş üzerine lamine yapmak düşünülemez. Öncelikle hedef dokuları sağlığına kavuşturmaktır. Dişeti rahatsızlığı bulunan hastalarımızda öncelikle dişetleri için uygun tedaviler yapılıp dişetlerinin iyileşmesi beklenir. Dokuların harabiyet durumuna göre bu süre 1-4 hafta olabilmektedir.

  Dişetleri arasında simetri yoksa uyumsuzluk varsa, gingivektomi dediğimiz işlemle dişlerin dişeti seviyeleri eşitlendikten sonra mümkünse 1-2 hafta bekleyip sonrasında işlemlere devam etmekte fayda vardır.

  Porselen laminalar düşer mi ?

  Gelişen teknolojiyle beraber günümüzde porselen laminaları dişlere yapıştırdığımız adeziv sistemlerde büyük gelişmeler yaşanmıştır. Bu sistemler kullanılarak kurallara uygun şekilde yapıştırılan laminalarda düşme gibi bir problem yaşanmamaktadır.

  Porselen lamina dişlerin bakımı nasıl yapılır?

  Doğal dişlere uyguladığımız bakımın aynısı porselen laminalar için de geçerlidir. Etkin diş fırçalamanın yanı sıra, diş ipi ile temizlik ve gargara kullanımı bakımın vazgeçilmezleridir. Bunun yanında 6 ayda bir diş hekimi kontrolüne gitmek şarttır.

  Porselen laminalar dayanıklı mıdır?

  Laminalar son derece sağlam ve dayanıklı materyallerden yapılmış olmasına rağmen dikkat edilmezse tırnak yeme, kalem ısırma, kaza, darbe, diş sıkma vb. durumlarda doğal dişlerde olduğu gibi porselen laminalarda da çatlamalar veya kırıklar oluşabilir. Bu durumlarda küçük düzeltmelerle bu problemler ortadan kaldırılabilir veya yerine yenisi yapılabilmektedir.

  Porselen laminalar renklenir mi?

  Porselen laminalar çay, kahve, sigara gibi etkenler ile renklenmezler.

  Porselen lamina tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Doğru bir ağız bakımı ve rutin kontrollerle yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilirler. Sert cisimler veya kabuklu yiyecekleri ısırmamak gerekmektedir.

  Diş sıkma gibi bir problemin varlığında hekim kontrolü şarttır. Tedaviden hemen sonra sıcak-soğuk hassasiyeti görülebilir ama bu 1-2 hafta içinde sonlanacaktır.

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İmplant Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş İmplantları

  Dentlotus uygulanacak implant tedavisi ile hem doğal görünümlü hem de doğal hissettirecek estetik dişlere kavuşursunuz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Zirkonyum

  Dentlotus uygulanacak zirkonyum kaplama tedavisi ile dişleriniz zarar görmüş dişleriniz eskisinden de iyi görünecek. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Porselen Lamina

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşturarak daha güzel bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.Lamina tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Beyazlatma

  Dentlotus diş beyazlatma tedavisi ile parıldayan ve çekici bir gülümsemeye sahip olmak artık çok kolay. Diş beyazlatma tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı ile estetik kriterlere uygun olduğu kadar doğal görüntüsünüde koruyan, harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Tedavimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Ortodonti

  Ortodonti uyumsuz diş ve çene ilişkilerini oluşumundan önce teşhis ederek tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Estetik Dolgu

  Bonding tedavisi , dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı WebP

  Kanal Tedavisi

  Kanal tedavisi dişin canlılığını yitirmesi sonucu, anallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

  Dişeti Hastalıkları

  Diş eti hastalıkları tedavisi ile rahatsızlıklarınızın önüne geçin ve pembe estetiğinizi koruyun. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  20 Yaş Dişi

  20 Yaş Dişleri

  Polikliniğimizde20 yaş dişlerinizi muayene ettirebilir ve çekimine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Sıkma

  Dentlotus diş sıkma tedavisi ile ağız ve dişlerinizin ciddi zararlar görmesini engelleyebilirsiniz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Çocuk Hekimliği

  Çocuk diş hekimliği çocuğunuzun küçük yaştan itibaren diş sağlığını korunmasında rehber niteliğindedir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları
  İçin bizimle iletişime geçin

  Dentlotus İletişim Şişli Diş Polikliniği

  İletişim İçin

  0212 809 00 77
  0542 464 09 65
  info@dentlotus.com

  Randevu Alın

  Dentilotus’tan randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir; ihtiyacınız olan tedavi ile ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçeceğiz.

   Adınız ve Soyadınız

   Telefonunuz

    

   Email Adresiniz

    

   İlgilendiğiniz Tedavi

   @2021 Dentlotus Lotus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından tüm hakları saklıdır.