Ortodonti Tedavisi Fiyatlarını
Öğrenmek İçin Bizimle İletişime Geçin!

Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

Ortodonti Tedavisi fiyatlarını öğrenmek için tercihen kliniğimize gelerek veya ücretsiz online muayene olmanız gerekmektedir.

Yapılacak muayene sonrasında ise tedavinize özel fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Randevu veya ücretsiz online muayene olabilmeniz için aşağıdaki formu doldurarak veya polikliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, ortodonti tedavisi hakkında sıkça sorulan soruların yanıtlarına bu yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aralık Ayına Özel Fiyatlarımızdan ve Ücretsiz Muayene ve Röntgen'den Yararlanmak İçin Kalan Süre:

Öğrenmek için şimdi aşağıdaki formu doldurun ve sizi arayalım!

Ağız ve Diş Sağlığınız için
Hemen İletişime Geçin!

Hekimlerimiz, polikliniğimiz, tedavi içeriklerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun veya sağ alt tarafta yer alan yeşil whats app ikonuna basıp hızla fiyat alabilirsiniz.

0542 464 09 65

info@dentlotus.com

  Adınız ve Soyadınız

  Telefonunuz

   

  Email Adresiniz

   

  İlgilendiğiniz Tedavi

  Dentlotus
  Diş Hekimleri!

  Ortodonti Tedavisi Nedir?

  Ortodonti diş ve çenelerin baş, yüz ve birbirlerine göre konumlarını inceleyen, anomalilerin teşhis, koruma, önleme ve tedavisini sağlayan diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Halk arasında “tel tedavisi” olarak bilinir. Yalnız estetik kaygıları gidermek için değil çiğneme ve konuşma fonksiyonlarının düzeltilmesi amacıyla da uygulanmaktadır.

  Erken süt dişi kayıplarında uygulanan yer tutucular, çoğunlukla büyüme gelişim çağında uygulanan çene darlığı, iskeletsel anomaliler vs. sorunların tedavisinde kullanılan sabit ve hareketli apareyler ve erişkin ortodontisi olmak üzere farklı uygulamaları mevcuttur.

  İlk olarak ne zaman ortodonti muayenesine gelinmelidir?

  Ortodontik muayene 7-8 yaş itibariyle yapılmalıdır. Yeterli ağız hijyeninin sağlanması, çürük ve kayıp dişlerin saptanması ve eksik dişlerin yerlerinin korunması, iskeletsel anomalilerin büyüme gelişim çağında tedavisi erken dönem ortodontik uygulamalar arasındadır.

  Ortodontik tedavi ne zaman uygulanır?

  İlk muayenesi 7-8 yaş civarı yapılmakla birlikte ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilmektedir. Yaş ilerledikçe uygulanabilecek tedavilerin sınırlanması ve tedavi süresinin uzaması ihtimali dahilinde her yaşta ortodontik tedavi yapılabilir.

  Ortodontik tedavi uygulamaları nelerdir?

  Erken süt dişi kayıplarında uygulanan yer tutucular, çoğunlukla büyüme gelişim çağında uygulanan çene darlığı, iskeletsel anomaliler vs. sorunların tedavisinde kullanılan sabit ve hareketli apareyler ve erişkin ortodontisi olmak üzere farklı uygulamaları mevcuttur.

  Ortodontik tedavi ne kadar sürer?

  Hastaların aylık kontrollerini aksatmamaları durumda mevcut anomalinin şiddetine bağlı olarak uygulanan tedavi 9 ay ile 2,5 yıl arası değişkenlik göstermektedir.

  Tedavi boyunca ne sıklıkla kontrole gidilir?

  Ortodontik kontrol seansları özel bir sebep olmadıkça 4-6 hafta aralıklarla yapılmaktadır

  Ortodontik tedavi ağrıya sebep olur mu?

  İlk ağız içi uygulamanın yapıldığı seansta herhangi bir ağrı söz konusu değildir. Sonrasında ve seans aralarında dişlere uygulanan kuvvetin sebep olduğu kısa süreli ve hafif ağrılar görülebilmektedir. Doktorunuzun konuyla ilgili tavsiyelerine uymanız adaptasyon sürecini kolaylaştıracaktır.

  Tedavi süresince nelere dikkat edilmelidir?

  Doktorunuzun ayrıntılı olarak anlatacağı yeme yasaklarına harfiyen uyulması tedavinin devamlılığı için hayati önem taşır. Ayrıca ağız hijyeni üst düzeyde olmalı, her yemekten sonra ve yatmadan önce dişler fırçalanmalıdır. Kontrol seanslarına uyum göstermek de tedavinin seyrini etkileyen bir diğer önemli noktadır.

  Ortodontik tedavi bittikten sonra…

  Dişlerin ve çenelerin yeni konumlarına uyum sağlayabilmeleri için tedavi süresine bağlı olarak değişen sürelerde sabit retainer ve takıp çıkarılabilen şeffaf plaklarla pekiştirme tedavisi uygulanır. Hastaların 6 ayda bir rutin diş kontrollerinin yapılması hem ortodontik tedavinin hem de genel ağız sağlığının devamlılığı için önemlidir.

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İmplant Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş İmplantları

  Dentlotus uygulanacak implant tedavisi ile hem doğal görünümlü hem de doğal hissettirecek estetik dişlere kavuşursunuz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Zirkonyum

  Dentlotus uygulanacak zirkonyum kaplama tedavisi ile dişleriniz zarar görmüş dişleriniz eskisinden de iyi görünecek. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Porselen Lamina

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşturarak daha güzel bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.Lamina tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Beyazlatma

  Dentlotus diş beyazlatma tedavisi ile parıldayan ve çekici bir gülümsemeye sahip olmak artık çok kolay. Diş beyazlatma tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı ile estetik kriterlere uygun olduğu kadar doğal görüntüsünüde koruyan, harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Tedavimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Ortodonti

  Ortodonti uyumsuz diş ve çene ilişkilerini oluşumundan önce teşhis ederek tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Estetik Dolgu

  Bonding tedavisi , dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı WebP

  Kanal Tedavisi

  Kanal tedavisi dişin canlılığını yitirmesi sonucu, anallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

  Dişeti Hastalıkları

  Diş eti hastalıkları tedavisi ile rahatsızlıklarınızın önüne geçin ve pembe estetiğinizi koruyun. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  20 Yaş Dişi

  20 Yaş Dişleri

  Polikliniğimizde20 yaş dişlerinizi muayene ettirebilir ve çekimine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Sıkma

  Dentlotus diş sıkma tedavisi ile ağız ve dişlerinizin ciddi zararlar görmesini engelleyebilirsiniz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Çocuk Hekimliği

  Çocuk diş hekimliği çocuğunuzun küçük yaştan itibaren diş sağlığını korunmasında rehber niteliğindedir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Tedavisi Fiyatları
  İçin bizimle iletişime geçin

  Dentlotus İletişim Şişli Diş Polikliniği

  İletişim İçin

  0212 809 00 77
  0542 464 09 65
  info@dentlotus.com

  Randevu Alın

  Dentilotus’tan randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir; ihtiyacınız olan tedavi ile ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçeceğiz.

   Adınız ve Soyadınız

   Telefonunuz

    

   Email Adresiniz

    

   İlgilendiğiniz Tedavi

   @2021 Dentlotus Lotus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından tüm hakları saklıdır.