Diş Sıkma ( Bruksizm ) tedavisi fiyatlarını
Öğrenmek İçin Bizimle İletişime Geçin!

Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

Diş sıkma (Bruksizm) tedavisi fiyatlarını öğrenmek için tercihen kliniğimize gelerek veya ücretsiz online muayene olmanız gerekmektedir.

Yapılacak muayene sonrasında ise tedavinize özel fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Randevu veya ücretsiz online muayene olabilmeniz için aşağıdaki formu doldurarak veya polikliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, Diş sıkma (Bruksizm) tedavisi hakkında sıkça sorulan soruların yanıtlarına bu yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aralık Ayına Özel Fiyatlarımızdan ve Ücretsiz Muayene ve Röntgen'den Yararlanmak İçin Kalan Süre:

Öğrenmek için şimdi aşağıdaki formu doldurun ve sizi arayalım!

Ağız ve Diş Sağlığınız için
Hemen İletişime Geçin!

Hekimlerimiz, polikliniğimiz, tedavi içeriklerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun veya sağ alt tarafta yer alan yeşil whats app ikonuna basıp hızla fiyat alabilirsiniz.

0542 464 09 65

info@dentlotus.com

  Adınız ve Soyadınız

  Telefonunuz

   

  Email Adresiniz

   

  İlgilendiğiniz Tedavi

  Dentlotus
  Diş Hekimleri!

  Diş Sıkma (Bruksizm) Nedir?

  Hastalar diş sıkma rahatsızlığının olduğunu gün içinde diş sıktıkları durumda bile kolay kolay fark edemezler. Genellikle gece birlikte uyudukları kişiler söylemediği sürece diş sıktıklarını farkına varamazlar. Bunun için aşağıdaki belirtilerin biri ve bir kaçı olduğunda bruksizm hastalığı akla gelmelidir.

  • Ağız açma sırasında eklem bölgesinden gelen kilik sesi
  • Sabahları ağız açarken ağrı hissi
  • Sırt ve boyunda meydana gelen yaygın ağrı
  • Dişlerin üst yüzeylerinde aşınma
  • Yüzde görünen asimetrik değişiklikler
  • Özellikle yemek yerken hissedilen kulak ağrısı
  • Dişlerde aşınma meydana gelmesi

  Çene eklemine diş sıkma haricinde başka hangi durumlar zarar verir?

  • Uzun süre dişsizlik durumlarında sürekli tek taraflı çiğneme
  • Kapanışı düzgün ayarlanmamış kaplama ve dolgular
  • Sürekli sakız çiğneme alışkanlığı
  • Yatarken yüzüstü yatma
  • Uzun süre ağızın açık kalmasına neden olan travmatik dental işlemler
  • Psikolojik sorunlar
  • Çene ekleminde görülen iyi ve ya kötü huylu tümörler

  Diş sıkmanın en önemli nedeni nedir?

  Günümüzde pek çok hastalığın olduğu gibi geceleyin ya da gün içinde istemsiz olarak diş sıkmanın da en önemli nedeni strestir. Yoğun stres altında çiğneme kasları gevşeyemez ve sürekli kasılır, çene eklemine ve dişlere ciddi kuvvet uygular.

  Ayrıca dudak ve kalem ısırma, tırnak yeme gibi alışkanlıklar da stres altında oluşur ve çene eklemine zarar verir.

  Çene eklemi hangi durumlarda yerinden çıkabilir?

  Eklem hastalığı ile ilgili uzun süre herhangi bir tedavi yapılmazsa eklemi oluşturan dokularda yapısal bozulmalar meydana gelir. Böyle bir durumda esnerken ya da gülme anında çene yerinden çıkabilir.

  Diş sıkma ya da gıcırdatmanın tedavisi nedir?

  Öncelikle diş sıkma alışkanlığına sebep olan nedeni ortadan kaldırmak gerekir. Mümkün olduğunca stresten uzak durulmalı ve gerektiği durumlarda profesyonel olarak destek alınmalıdır. Hastanın şikayetlerini ortadan kaldırmak ve ağrılarını yok etmek için gece plağı (eklem splinti), ağrı kesici, kas gevşeticiler, fizik tedavi hareketleri ve botoks uygulamaları önerilir.

  Gece plağı nedir? Nasıl kullanılır?

  Çene kaslarının gevşemesini sağlayan ve dişler arasındaki kapanışı düzenleyen kişiye özel olarak dental laboratuvarda ya da 3 boyutlu tarayıcılarla üretilmiş şeffaf plaklardır. Gece uyumadan önce dişler fırçalandıktan sonra takılıp uyanana kadar çıkarılmaması önerilir.

  Ne kadar süre gece plağı kullanmalıyım?

  Tedavi süresi hastalığın derecesine göre 3-6 ay arasındadır.

  Gece plağının temizliği nasıl olmalıdır?

  Kullandıktan sonra sabun ve diş fırçası ile temizlenmeli, soğuk su ile durulanmalıdır. Yüzey aşındırıcı özelliğinden dolayı diş macunları plak temizliğinde kullanılmaz. Fakat damak protezlerini temizlemek için piyasada bulunan solüsyonlar kullanılabilir.

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İmplant Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş İmplantları

  Dentlotus uygulanacak implant tedavisi ile hem doğal görünümlü hem de doğal hissettirecek estetik dişlere kavuşursunuz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Zirkonyum

  Dentlotus uygulanacak zirkonyum kaplama tedavisi ile dişleriniz zarar görmüş dişleriniz eskisinden de iyi görünecek. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Porselen Lamina

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşturarak daha güzel bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.Lamina tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Beyazlatma

  Dentlotus diş beyazlatma tedavisi ile parıldayan ve çekici bir gülümsemeye sahip olmak artık çok kolay. Diş beyazlatma tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı ile estetik kriterlere uygun olduğu kadar doğal görüntüsünüde koruyan, harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Tedavimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Ortodonti

  Ortodonti uyumsuz diş ve çene ilişkilerini oluşumundan önce teşhis ederek tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Estetik Dolgu

  Bonding tedavisi , dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı WebP

  Kanal Tedavisi

  Kanal tedavisi dişin canlılığını yitirmesi sonucu, anallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

  Dişeti Hastalıkları

  Diş eti hastalıkları tedavisi ile rahatsızlıklarınızın önüne geçin ve pembe estetiğinizi koruyun. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  20 Yaş Dişi

  20 Yaş Dişleri

  Polikliniğimizde20 yaş dişlerinizi muayene ettirebilir ve çekimine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Sıkma

  Dentlotus diş sıkma tedavisi ile ağız ve dişlerinizin ciddi zararlar görmesini engelleyebilirsiniz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Çocuk Hekimliği

  Çocuk diş hekimliği çocuğunuzun küçük yaştan itibaren diş sağlığını korunmasında rehber niteliğindedir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma ( Bruksizm ) Tedavisi
  İçin bizimle iletişime geçin

  Dentlotus İletişim Şişli Diş Polikliniği

  İletişim İçin

  0212 809 00 77
  0542 464 09 65
  info@dentlotus.com

  Randevu Alın

  Dentilotus’tan randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir; ihtiyacınız olan tedavi ile ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçeceğiz.

   Adınız ve Soyadınız

   Telefonunuz

    

   Email Adresiniz

    

   İlgilendiğiniz Tedavi

   @2021 Dentlotus Lotus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından tüm hakları saklıdır.