Estetik Dolgu ( Bonding ) Fiyatları
Öğrenmek İçin Bizimle İletişime Geçin!

Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

Estetik Dolgu ( Bonding ) fiyatlarını öğrenmek için tercihen kliniğimize gelerek veya ücretsiz online muayene olmanız gerekmektedir.

Yapılacak muayene sonrasında ise tedavinize özel fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Randevu veya ücretsiz online muayene olabilmeniz için aşağıdaki formu doldurarak veya polikliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, Estetik Dolgu ( Bonding ) hakkında sıkça sorulan soruların yanıtlarına bu yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aralık Ayına Özel Fiyatlarımızdan ve Ücretsiz Muayene ve Röntgen'den Yararlanmak İçin Kalan Süre:

Öğrenmek için şimdi aşağıdaki formu doldurun ve sizi arayalım!

Ağız ve Diş Sağlığınız için
Hemen İletişime Geçin!

Hekimlerimiz, polikliniğimiz, tedavi içeriklerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun veya sağ alt tarafta yer alan yeşil whats app ikonuna basıp hızla fiyat alabilirsiniz.

0542 464 09 65

info@dentlotus.com

  Adınız ve Soyadınız

  Telefonunuz

   

  Email Adresiniz

   

  İlgilendiğiniz Tedavi

  Dentlotus
  Diş Hekimleri!

  İçerik Tablosu (Sıkça Sorulan Sorular) göster

  Estetik Dolgu Tedavisi (Bonding) Nedir?

  Estetik Dolgu (Bonding) tedavisi, günümüzde en çok ve en son uygulanan koruyucu diş hekimliği işlemlerinden biridir.

  Bonding’in kelime anlamı yapıştırmadır. Bonding tedavisi, dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Bonding tedavisi kolay ve ekonomik bir kozmetik diş hekimliği uygulamasıdır.

  Estetik Dolgu (Bonding) hangi durumlarda uygulanır?

  Estetik Dolgu (Bonding) tedavisi; sıklıkla diş aralıklarının kapatılmasında, kırık dişlerin onarılmasında kullanılan çok başarılı bir yöntemdir. Dişinizin yarısının kırık olduğu durumlarda bile bonding tedavisi başarılı olabilmektedir. Bunun dışında çürük dişlerin tedavisi, kalıcı renklenme problemlerinin düzeltilmesi, dişlerin daha uzun görünmesinin sağlanması ya da dişlerdeki bazı şekil bozukluklarının düzeltilerek yeni bir gülüş tasarlanması için bonding tedavisine başvurulabilir.

  Estetik Dolgu (Bonding) dişlere zarar verir mi?

  Bonding tedavisi, minimal invaziv bir uygulamadır yani; dişe zarar vermeden dişe malzemeyi yapıştırarak uygulanan bir yöntemdir. Bu sebeple bonding tedavisi dişi koruyucu bir uygulamadır diyebiliriz.

  Estetik Dolgu (Bonding) Tedavisi nasıl uygulanır?

  Kliniğe geldiğinizde dişlerinizin mevcut durum fotoğrafları alınır ardından uygulamaya başlanır. Klasik diş kaplama yöntemlerinin aksine dişten ya hiç aşındırılma yapılmaz ya da çok az miktarda aşındırma yapılır.

  Dişinizin yüzeyi pürüzlendirilerek estetik dolgu malzemesi için tutuculuk sağlanır. Ardından bonding materyali ve diş rengindeki kompozit dolgu dişe uygulanır ve cilası yapılır.

  Bonding sonrası sonuç fotoğrafları alınır ve işlem biter.

  İşlem sırasında hastaya eş zamanlı olarak dişleri gösterilebilir, böylece hastanın isteklerine göre diş şeklinde değişiklik yapılabilir. Bu sayede hastanın hayalindeki dişe en yakın dişler elde edilebilir.

  Estetik Dolgu (Bonding) tedavisi süresi nedir?

  Tedavi genellikle tek seansta tamamlanır. Yapılacak işleme göre tedavi süresi 1-3 saat arasında değişkenlik gösterebilir. Uygulamadaki diş sayısı fazla ise ikinci bir seansa ihtiyaç olabilir. Tüm bunların ardından detaylı bir cila ve kontrol seansı yapılır ve estetik ayrıntılar tekrar gözden geçirilir.

  Estetik Dolgu Doğal Görünür mü?

  Bonding tedavisinde önemli olan konulardan biri, hekimin bilgisi ve becerisidir.  Estetik gülüş tasarımında çoğunlukla tercih edilen bonding tedavisi, alanında yetkin bir kişi tarafından yapıldığında gayet doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Estetik Dolgu Ömrü Ne Kadardır?

  Bu uygulamalar yaklaşık olarak 5-10 yıl süreyle size hizmet edebilir. Kullanılan malzemenin kalitesi ya da uygulayan hekimin el becerisi gibi faktörler tedavinin ömrünü etkiler. Tüm bunların yanında tedavinin ömrü üzerinde hastanın etkisi de oldukça fazladır. Daha uzun ömürlü restorasyonlar için tedavi sonrasındaki hekim önerilerine uymanız gerekmektedir.

  Estetik Dolgu Tedavisi sonrasında nelere dikkat etmeliyim?

  Bonding uygulanmış dişlerin bakımı, normal dişlerin bakımından farksızdır. Dişlerimizde olduğu gibi, bonding uygulanmış dişlerin de her gün düzenli fırçalanması, diş ipinin kullanılması oldukça önemlidir. Leke oluşumlarını en aza indirmek için özellikle ilk 48 saat içinde renkli yiyecek ve içeceklerden olabildiğince uzak durmak gerekir.

  Kompozit dolgu doğal diş kadar kuvvetli değildir. Bu nedenle sert cisimleri (fındık, fıstık gibi) restore edilmiş dişinizle kırmamanız gerekir. Ayrıca tırnak yeme, kalem ısırma gibi alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekmektedir. Dişlerin düzenli bakımı ve diş hekiminin düzenli kontrolleri tedavinin ömrünü uzatacaktır. Bu nedenle rutin ağız bakımınızı ve rutin hekim kontrollerinizi aksatmamalısınız. Bu kontroller sırasında kompozit dolgularınızın tekrar cilalanması da gerekebilir.

  Estetik Dolgu Pahalı Bir Tedavi mi?

  Diğer estetik işlemlere göre daha ekonomiktir.

  Estetik Dolgu herkese uygulanabilir mi?

  Evet! Hemen hemen bütün yaş gruplarına bu tedavi uygulanabilir. Her yaştan insan görünüş ve gülüşünü bu uygulama sayesinde daha da güzelleştirebilir.

  Estetik Dolgu Hangi durumlarda uygulanmaz?

  Kişide diş sıkma alışkanlığı (bruksizm) varsa ve bu durum ön dişlerde daha sık yaşanıyorsa bonding tedavisi önerilmez. Eğer diş dizisindeki problemler ortodontik tedaviye gerek olmadan çözülebilecek seviyedeyse, ilgili dişlere bonding tedavisi uygulanarak gülüş yeniden tasarlanabilir. Problemin büyük olması halinde, ortodontik tedavi ya da laminate veneerler ve porselen kronlar gibi farklı tedaviler uygulanabilir.

  Estetik Dolgu Hamilelikte bonding tedavisinin bir zararı var mıdır?

  Hamilelikte uygulamanın hiçbir zararı bulunmamaktadır.

  Estetik Dolgu daha önce bonding uygulanan bir dişe tekrar uygulama yapılabilir mi?

  Daha önceden bonding uygulanan dişlere, yeniden bonding uygulaması yapılabilir. Kırılma ya da aşınma gibi durumlarda bu restorasyonların tamiri kolaydır. İstendiğinde form ve şekil değişiklikleri yapılabilmesine de izin verirler.

  Ağrılı bir işlem midir? Tedavi sırasında dişlerin uyuşturulması gerekir mi?

  Dişlerde çürük olmadığı durumlarda, genellikle tedavi sırasında anestezi yapmaya gerek kalmaz. Çünkü ağrıya neden olmayan uygulamalar yapılır. İşlem sırasında da sonrasında da herhangi bir ağrı, hassasiyet hissedilmez.

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İmplant Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş İmplantları

  Dentlotus uygulanacak implant tedavisi ile hem doğal görünümlü hem de doğal hissettirecek estetik dişlere kavuşursunuz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Zirkonyum

  Dentlotus uygulanacak zirkonyum kaplama tedavisi ile dişleriniz zarar görmüş dişleriniz eskisinden de iyi görünecek. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Porselen Lamina

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşturarak daha güzel bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.Lamina tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Beyazlatma

  Dentlotus diş beyazlatma tedavisi ile parıldayan ve çekici bir gülümsemeye sahip olmak artık çok kolay. Diş beyazlatma tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı ile estetik kriterlere uygun olduğu kadar doğal görüntüsünüde koruyan, harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Tedavimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Ortodonti

  Ortodonti uyumsuz diş ve çene ilişkilerini oluşumundan önce teşhis ederek tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Estetik Dolgu

  Bonding tedavisi , dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı WebP

  Kanal Tedavisi

  Kanal tedavisi dişin canlılığını yitirmesi sonucu, anallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

  Dişeti Hastalıkları

  Diş eti hastalıkları tedavisi ile rahatsızlıklarınızın önüne geçin ve pembe estetiğinizi koruyun. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  20 Yaş Dişi

  20 Yaş Dişleri

  Polikliniğimizde20 yaş dişlerinizi muayene ettirebilir ve çekimine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Sıkma

  Dentlotus diş sıkma tedavisi ile ağız ve dişlerinizin ciddi zararlar görmesini engelleyebilirsiniz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Çocuk Hekimliği

  Çocuk diş hekimliği çocuğunuzun küçük yaştan itibaren diş sağlığını korunmasında rehber niteliğindedir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu ( Bonding ) Tedavisi Fiyatları
  İçin bizimle iletişime geçin

  Dentlotus İletişim Şişli Diş Polikliniği

  İletişim İçin

  0212 809 00 77
  0542 464 09 65
  info@dentlotus.com

  Randevu Alın

  Dentilotus’tan randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir; ihtiyacınız olan tedavi ile ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçeceğiz.

   Adınız ve Soyadınız

   Telefonunuz

    

   Email Adresiniz

    

   İlgilendiğiniz Tedavi

   @2021 Dentlotus Lotus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından tüm hakları saklıdır.