Gülüş Tasarımı Fiyatlarını
Öğrenmek İçin Bizimle İletişime Geçin!

Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

Gülüş Tasarımı fiyatlarını öğrenmek için tercihen kliniğimize gelerek veya ücretsiz online muayene olmanız gerekmektedir.

Yapılacak muayene sonrasında ise tedavinize özel fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Randevu veya ücretsiz online muayene olabilmeniz için aşağıdaki formu doldurarak veya polikliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, Gülüş Tasarımı hakkında sıkça sorulan soruların yanıtlarına bu yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aralık Ayına Özel Fiyatlarımızdan ve Ücretsiz Muayene ve Röntgen'den Yararlanmak İçin Kalan Süre:

Öğrenmek için şimdi aşağıdaki formu doldurun ve sizi arayalım!

Ağız ve Diş Sağlığınız için
Hemen İletişime Geçin!

Hekimlerimiz, polikliniğimiz, tedavi içeriklerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun veya sağ alt tarafta yer alan yeşil whats app ikonuna basıp hızla fiyat alabilirsiniz.

0542 464 09 65

info@dentlotus.com

  Adınız ve Soyadınız

  Telefonunuz

   

  Email Adresiniz

   

  İlgilendiğiniz Tedavi

  Dentlotus
  Diş Hekimleri!

  Gülüş Tasarımı Nedir?

  Günlük hayatta sosyal ilişkilerde ahenkli yumuşak bir gülümseme her zaman olumlu bir başlangıç yapmayı ve çevrenizdekileri daha konuşmadan etkilemeyi sağlar. Gülüşünüzdeki olumlu bir değişiklik özgüveninizi üst seviyelere taşır. Günümüzde, hayatımızda büyük bir yer edinmiş olan sosyal medyanın sunduğu olanaklar çerçevesinde görselliğin ön plana çıkmasıyla, güzellik , estetik gibi kavramlarla beraber güzel gülüş bilincinin yerleşmesi sağlanmıştır.

  Diş hekimliği uzun bir süre ağız içerisinde çürük dişlerin tedavisi ve ağrının giderilmesi işlemleriyle anılmaktaydı. Estetik işlemler, beklentilerin daha düşük olması, malzeme kalitelerinin yetersizliği ve pahalı olması gibi nedenlerle pek düşünülmemekteydi. Ancak zaman içerisinde, teknolojiyle beraber diş hekimliği materyallerindeki gelişim, güzellik, estetik gibi kavramların ön plana çıkması ile kişiye özel gülüş tasarımı diş hekimliğinin ana ilgi alanlarından biri oldu.

  Günümüzde diş hastaları için biyolojik ve fonksiyonel problemlerden arınmış bir ağza sahip olmak yeterli değildir. Fiziksel özellikleriyle bütünleşmiş ama daha çok duygusal yönleriyle uyumlu güzel gülüşlere sahip olmak isterler ve bu nedenle diş hekimliği DSD kullanımı sayesinde günümüz hastasının talep ve estetik beklentilerini karşılamak için daha da gelişmiştir.
  Dijital Gülüş Tasarımı (Digital smile design), teşhis vizyonunu güçlendirebilen, iletişimi geliştirebilen ve tedavi boyunca öngörülebilirliği arttıran çok kullanımlı kavramsal bir araçtır.

  Modern çağın gereksinimlerine ayak uydurabilmek için dişhekimlerinin geleneksel diş hekimliğinin sınırlarının ötesine geçmeleri ve “Gülüş Tasarımcıları” olmak için bir dizi sanatsal beceri ve vizyon edinmeleri gerekir.

  Kısacası, gülüş tasarımı, hekimlik bilgilerinin estetik ve sanat ile harmanlanarak kişiye özel gülüşün planlandığı ve kısa sürede hastaya sunulduğu bir tedavidir. Olanakların bu kadar geliştiği günümüzde içten ve güzel gülebilmek herkesin hakkıdır.

  Dijital gülüş tasarimi konsepti ne zamandan beri kullanilmaktadir?

  DSD konsepti, 2007 yılında Brezilyalı bir Diş Hekimi/Diş Teknisyeni (Seramikçi) Bay Christian Coachman tarafından keşfedildi ve yıllar içinde belirgin bir şekilde gelişti. Keşfedilmesinden bu yana, Estetik Diş Hekimliği’nin gelecek vizyonunda kendine önemli bir yer edinmiştir. Dünya genelinde , binlerce diş hekimi / diş teknisyeni, bu konuda kendini geliştirmiştir.

  Bu tekniğin güzelliği, özel ekipman, yazılım veya büyük finansal yatırım gerektirmemesi ve halihazırda modern bir dişhekimliği muayenehanesinde bulunan dijital ekipmanın Dijital Gülüş Tasarımı süreci için kullanılabilmesidir. Estetik odaklı tedavi planlama rolü günümüzde İmplant diş hekimliği, Periodontoloji, Ortodonti ve Ortognatik cerrahi gibi çeşitli diğer diş uzmanlıklarında da kendine yer edinmiştir.

  Dijital gülüş tasarimi nasil yapilmaktadir?

  Bütün konsept, dişler, diş etleri, dudaklar, gülümseme, hareket halindeki yüz özellikleri ve duygusal durum arasındaki ilişki bilgisini elde etmek için bir dizi dijital video ve bir dizi yüksek kaliteli dijital fotoğraf kullanarak , hastanın yüz ve diş orantılarını analiz etmeye dayanmaktadır.Kliniğimize başvuran hastamıza ait fotoğraf ve video çekimleri ilk seansta gerçekleştirilir. Şikayet ve beklentileri not edilir.Tüm bu veriler toplandıktan sonra, görüntüler bir bilgisayara aktarılır, ardından dijital bir cetvel kullanılarak görüntü kalibrasyonu ve ardından görüntüler düzenlenir. Radyografiler üzerinde de dişlerin, dişetinin ve kemiğin sağlık durumu incelenir. Daha sonra fotoğraflar üzerinde dişeti seviyeleri, tasarım ve tedavi işlemlerinin hangi dişleri kapsamı gerektiği, gülme hattının dudakla olan ilişkisi değerlendirilir ve tedavi planı netleştirilir.Sunum yazılımı kullanılarak gülümsemenin yeniden tasarlanması gerçekleştirilir.

  Gülümseme tasarımı prensipleri kullanılarak ve hastanın istekleri yerine getirilerek nihai bir dijital gülüş tasarımı özelleştirildikten sonra, dijital görüntüler PDF, keynote veya power point dosyaları şeklinde diş teknisyenleri, internet kullanan uzmanlar ile paylaşılabilir ve tedavi planı da sunulabilir. Yeniden tasarlanmış gülüş hastaya sunulur.Hasta tarafından dijital olarak onaylandıktan sonra, aynı hesaplanmış analizler kullanılarak oluşturulmuş tasarım diş teknisyeni tarafından oluşturulan bir mock-up ( geçici dişler) vasıtasıyla hastanın ağzına aktarılabilir ve estetik olarak test edilebilir. Ağızda hastayla beraber kontrol edilen yeni oluşturulmuş gülüşün kopyası olan gülüşe dair, hastanın fikri alınır ve gerekirse ufak rötuşlarla tasarım son şeklini alır. Bu, hastanın yeni estetik, fonksiyonel ve duygusal yeni gülüşünü deneyimlemesini sağlayacak, tedavi sonunda kazanacağı yeni gülümsemesi ile ilgili öngörü sahibi olacak ve karar verme aşamasını hızlandıracaktır.Hasta ve hekim tarafından test edilmiş ve onaylanmış yeni tasarıma ait bilgiler yeniden laboratuvara aktarılır. Final restorasyonları birkaç gün içinde laboratuvarda üretilir ve son seansta hasta ağzına yapıştırılır.

  Dijital Gülüş Tasarimını etkileyen faktörler nelerdir?

  Güzel bir gülüş, sadece beyaz dişlerle sağlanamaz. Dişlerle beraber dudaklar, dişeti, gülme hattı ve yüz formu gibi etkenlerin birbirleriyle olabildiğince uyumlu olduğu adeta görsel bir şölendir. Dolayısıyla gülüş tasarımı (smile design) yapılırken bu etkenler de gözününde bulundurulur ve hatta dudaklara ya da dişetlerine de ufak dokunuşlar yapmak gerekebilmektedir. Estetik kriterlere uygun ancak doğal görüntüyü bozmayan, yapay durmayan ve birbirleriyle uyumlu son görüntü elde edebilmek esastır.

  Kliniğimizde gülüş tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu beyaz estetik ile dişetlerinin oluşturduğu pembe estetik, belirli kriterlere ve hastanın beklentilerine göre değerlendirilir.

  Dijital Gülüş Tasarımına kim karar vermektedir?

  Restorasyon yapılacak tüm dişler, işlem öncesinde anestezi ile uyuşturulur bu nedenle dişlerdeki hazırlık süresince hastanın ağrı hissetmemesi sağlanır. Kişilerin pek azında hafif bir sızlama görülür. Ancak hastalarımıza geçici restorasyonlar hazırlanarak tedavi süreci tamamlanana kadar geçici kaplamalarla hayat standardının korunması sağlanır.

  Beyaz estetik nasil sağlanir?

  Gülüş tasarımında Beyaz estetik elde edebilmek için laminate veneer (yaprak porselen),tam seramik kaplama, bonding uygulamaları, beyazlatma  uygulamaları gibi işlemler yapılabilmektedir.

  Hatta eğer uygunsa sadece tel tedavisi işlemiyle dişlere hiç dokunmadan işlemlere devam edilebilmektedir. Bu seçenekler arasında dişe en az dokunuşla maksimum estetik hedeflenmelidir. Ancak bu hedef doğrultusunda doğal görüntüden mümkün olduğunca uzaklaşmamakta fayda bulunmaktadır Sadece bembeyaz dişler yerine daha dinamik, doğal bir beyazlık hastayı olduğu kadar bizi de tatmin eder.

  Pembe estetik ne demektir?

  Plan belirlenirken dişetlerini özel olarak incelemek gerekmektedir. Her insanın kendine has özel bir gülüşü vardır. Kiminde dişetleri daha fazla görünür ya da simetrik değildir. Estetik uygulamalardaki amaç kişiye belirli kriterler dahilinde en yakışanını bulmaktır. Dişetlerinin gülerken fazla göründüğü , asimetrik olduğu ya da diş boylarının normalden kısa olduğu durumlarda dişetlerine müdahalede bulunmak gerekir. Kliniğimizde tek seansta ağrısız ve kanamasız dişeti seviyeleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

  Gülüş tasarimi kaç seansta tamamlanir?

  Vakanın durumuna göre değişebilmekle beraber 2-4 seans sürebilmektedir. Dişeti işlemlerinin gerektiği durumlarda, gülüşün son halini alması daha uzun sürebilmektedir.

  Her gülüş tasariminda dişler kesilir mi?

  Gülüş tasarımı yaparken dişler mutlaka kesilir veya kaplanır diye birşey yoktur. Bazen porselen lamina, bonding veya beyazlatma ve hatta tel tedavisi işlemleriyle bile gülüş yeniden düzenlenebilmektedir.

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İmplant Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş İmplantları

  Dentlotus uygulanacak implant tedavisi ile hem doğal görünümlü hem de doğal hissettirecek estetik dişlere kavuşursunuz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Zirkonyum

  Dentlotus uygulanacak zirkonyum kaplama tedavisi ile dişleriniz zarar görmüş dişleriniz eskisinden de iyi görünecek. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Porselen Lamina

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşturarak daha güzel bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.Lamina tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Beyazlatma

  Dentlotus diş beyazlatma tedavisi ile parıldayan ve çekici bir gülümsemeye sahip olmak artık çok kolay. Diş beyazlatma tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı ile estetik kriterlere uygun olduğu kadar doğal görüntüsünüde koruyan, harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Tedavimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Ortodonti

  Ortodonti uyumsuz diş ve çene ilişkilerini oluşumundan önce teşhis ederek tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Estetik Dolgu

  Bonding tedavisi , dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı WebP

  Kanal Tedavisi

  Kanal tedavisi dişin canlılığını yitirmesi sonucu, anallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

  Dişeti Hastalıkları

  Diş eti hastalıkları tedavisi ile rahatsızlıklarınızın önüne geçin ve pembe estetiğinizi koruyun. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  20 Yaş Dişi

  20 Yaş Dişleri

  Polikliniğimizde20 yaş dişlerinizi muayene ettirebilir ve çekimine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Sıkma

  Dentlotus diş sıkma tedavisi ile ağız ve dişlerinizin ciddi zararlar görmesini engelleyebilirsiniz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Çocuk Hekimliği

  Çocuk diş hekimliği çocuğunuzun küçük yaştan itibaren diş sağlığını korunmasında rehber niteliğindedir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Gülüş Tasarımı ( Hollywood Smile ) Tedavisi Fiyatları
  İçin bizimle iletişime geçin

  Dentlotus İletişim Şişli Diş Polikliniği

  İletişim İçin

  0212 809 00 77
  0542 464 09 65
  info@dentlotus.com

  Randevu Alın

  Dentilotus’tan randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir; ihtiyacınız olan tedavi ile ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçeceğiz.

   Adınız ve Soyadınız

   Telefonunuz

    

   Email Adresiniz

    

   İlgilendiğiniz Tedavi

   @2021 Dentlotus Lotus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından tüm hakları saklıdır.