Diş Beyazlatma Fiyatları (Bleaching)
Öğrenmek İçin Bizimle İletişime Geçin!

Diş Beyazlatma Şişli Nişantaşı

Diş Beyazlatma Fiyatları ( Bleaching ) öğrenmek için tercihen kliniğimize gelerek veya ücretsiz online muayene olmanız gerekmektedir.

Yapılacak muayene sonrasında ise tedavinize özel fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Randevu veya ücretsiz online muayene olabilmeniz için aşağıdaki formu doldurarak veya polikliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, Diş Beyazlatma ( Bleaching ) tedavisi hakkında sıkça sorulan soruların yanıtlarına bu yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aralık Ayına Özel Fiyatlarımızdan ve Ücretsiz Muayene ve Röntgen'den Yararlanmak İçin Kalan Süre:

Öğrenmek için şimdi aşağıdaki formu doldurun ve sizi arayalım!

  Adınız ve Soyadınız

  Telefonunuz

   

  Email Adresiniz

   

  İlgilendiğiniz Tedavi

  Ağız ve Diş Sağlığınız için
  Hemen İletişime Geçin!

  Hekimlerimiz, polikliniğimiz, tedavi içeriklerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun veya sağ alt tarafta yer alan yeşil whats app ikonuna basıp hızla fiyat alabilirsiniz.

  0542 464 09 65

  info@dentlotus.com

  Dentlotus
  Diş Hekimleri!

  İçerik Tablosu (Sıkça Sorulan Sorular) göster

  Diş beyazlatma tedavisi nedir?

  Çay, kahve, sigara, renkli ve asitli içeceklerin sıklıkla ve uzun süre tüketilmesi dişlerde renklenmelere yol açar. Renklenmenin bunun dışında da birçok sebebi vardır. Bunlar:

  • Hamilelik ve emzirme süresince kullanılan bir takım ilaçlar,
  • Küçük yaşta kullanılan özellikle tetrasiklin türevi antibiyotikler,
  • Doğuştan diş yapısında meydana gelen yapısal bozukluklar,
  • Aşırı florlu içme sularının uzun süreli tüketilmesi,
  • Travma veya kazaya bağlı olarak diş yüzeyinde meydana gelen çatlaklar,
  • Yaşlılığa bağlı olarak diş renginde koyulaşmalar.

  Dişlerdeki renklenmeler neden oluşur?

  Çay, kahve, sigara, renkli ve asitli içeceklerin sıklıkla ve uzun süre tüketilmesi dişlerde renklenmelere yol açar. Renklenmenin bunun dışında da birçok sebebi vardır. Bunlar:

  • Hamilelik ve emzirme süresince kullanılan bir takım ilaçlar,
  • Küçük yaşta kullanılan özellikle tetrasiklin türevi antibiyotikler,
  • Doğuştan diş yapısında meydana gelen yapısal bozukluklar,
  • Aşırı florlu içme sularının uzun süreli tüketilmesi,
  • Travma veya kazaya bağlı olarak diş yüzeyinde meydana gelen çatlaklar,
  • Yaşlılığa bağlı olarak diş renginde koyulaşmalar.

  Kanal tedavisi dişte renklenmeye sebep olur mu?

  Kanal tedavisi yapılan diş canlılığını yitirir, zamanla parlak, canlı rengini de kaybederek sararabilir veya dişin içerisine yerleştirilen materyale bağlı olarak zamanla renklenme meydana gelebilir. Bu tür renklenmelerde ilgili dişin tek başına özel tekniklerle beyazlatılması mümkündür.

  Diş beyazlatma zararlı mıdır?

  Diş beyazlatma kurallara uyularak diş hekiminin gözetimi altında yapılıyor ise son derece etkin ve güvenlidir.

  Kimler beyazlatma yaptırabilir?

  Beyazlatmada önemli olan kriterlerden bir tanesi kişinin beyazlatma süresi boyunca tüm kurallara uymasıdır. Bu bakımdan beyazlatma, ancak ve ancak diş hekiminin tüm direktiflerini birebir uygulayabilecek, beyazlatma sırasındaki kurallara maksimum düzeyde uyacak kişilere yapılmalıdır.

  Çürük / aşınmış dişlerim varsa beyazlatma yaptırabilir miyim?

  Diş beyazlatma öncesi kişinin ağzında çürük dişleri varsa öncelikle dolgularının yapılması gerekir. Dişlerinin diş etine komşu olan bölgelerinde mine aşınmaları söz konusu olan kişilerde bu bölgelerin estetik dolgularla restore edilmesi de gereklidir. Aksi takdirde çürük ve aşınmaya bağlı defekt oluşmuş dişlerde beyazlatma işlemi sırasında aşırı hassasiyet meydana gelebilir.

  Diş eti problemim varsa beyazlatma yaptırabilir miyim?

  Diş etleri iltihaplı olan, diş eti çekilmesinin normalden fazla olduğu kişilerde öncelikle diş etlerinin istenilen sağlığına kavuşturulması gerekir. Diş etleri kabul edilebilir duruma getirildikten sonra ancak beyazlatma uygulaması düşünülebilir. Aksi taktirde beyazlatma işlemi sırasında şiddetli hassasiyet ve başarısızlıkla karşılaşılabilir.

  Sigara kullanıyorum, beyazlatma yaptırabilir miyim?

  Aşırı sigara tüketimi olan bireylerde diş beyazlatması sigara tüketimi makul seviyeye çekilmeden uygulanmamalıdır. Aksi takdirde başarılı bir sonuç elde etmek mümkün olmayacaktır.

  Beyazlatma herkeste aynı derecede etkili olur mu?

  Hayır. Diş beyazlatma kişiden kişiye farklı sonuçlar gösterir. Kişinin yaşı, dişin yapısal özellikleri, dişin doğal rengi gibi birçok faktör beyazlatma sürecini doğrudan etkilemektedir.

  Kaç çeşit diş beyazlatma yöntemi vardır?

  Diş beyazlatma tedavisinde 4 farklı yöntem bulunmaktadır:

  • Ofis tipi diş beyazlatma (Klinik ortamında beyazlatma)
  • Ev tipi diş beyazlatma
  • Kombine diş beyazlatma (Ev + ofis tipi beyazlatma)
  • Tek diş beyazlatma (Kanal tedavili dişlerin içten beyazlatılması)

  Ofis tipi beyazlatma yöntemi nasıl uygulanır?

  Diş kliniği içerisinde diş hekiminiz tarafından uygulanan beyazlatma yöntemidir. Lazerle diş beyazlatma yöntemi olarak da bilinir. Uygulama süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır bu nedenle zaman kısıtlaması olan hastalar için oldukça uygun bir yöntemdir. Diş hekimi tarafından dişlerin üzerine sürülen beyazlatma jeli UV ışığı ya da lazer yardımıyla aktif hale getirilir ve ortalama 1 saat boyunca beyazlatma işlemi gerçekleştirilir.

  Ev tipi diş beyazlatma yöntemi nasıl uygulanır?

  Ağız içerisinden ölçü alınarak kişiye özel uygun beyazlatma plakları hazırlanır. Hazırlanan plağın içerisine diş hekiminizin size vereceği beyazlatma jelinden belirli bir miktarda uygulanır. Gün içerisinde en az 4-6 saat kullanılarak ortalama 10-15 gün ya da gece boyunca kullanılarak 8-10 gün süreyle plak takılarak dişlerin beyazlaması sağlanır.

  Ev tipi beyazlatmanın zararı var mıdır?

  Ev tipi diş beyazlatmada kullanılacak jel hekiminizin önerilerinden fazla uygulanmamalıdır. Aksi takdirde plak içinden taşan jel diş etlerinde irritasyona sebep olur. Böyle bir durumda diş etlerin hemen yıkamalı ve E vitamini içeren kremi tahriş olan yüzeye uygulanarak diş hekiminiz ile iletişime geçmeniz gereklidir.

  Kombine tip beyazlatma nasıl uygulanır?

  Ofis ve ev tipi beyazlatmanın birlikte uygulandığı diş beyazlatma yöntemidir. Ofis veya klinikte beyazlatma işlemi uygulandıktan sonra ev tipi beyazlatma ile işlem desteklenir.

  Tek diş beyazlatma (endodontik beyazlatma – kanal tedavili dişlerin içten beyazlatılması) nasıl uygulanır?

  Dişteki dolgu sökülür, açılan boşluğa beyazlatma jeli uygulanır ve devamında diş, geçici dolgu ile kapatılır. İstenilen renge ulaşıncaya kadar 3 gün aralıklarla seanslar tekrarlanır.

  En etkili beyazlatma yöntemi hangisidir?

  Eğer dişlerinizin rengi beyaza yakın ve birkaç ton açılmasını istiyorsanız sadece ofis tipi veya ev tipi beyazlatma yeterli olabilir. Ancak dişleriniz sigara, kahve veya çaydan dolayı çok koyulaşmış ise sizin için en etkili ve verimli diş beyazlatma yöntemi kombine beyazlatma olacaktır. Size uygun diş beyazlatma yöntemine karar verebilmemiz için mutlaka muayene olmanız gerekir.

  Beyazlatma tedavisi ne kadar zaman alır?

  Her seans yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Size uygun olan seans sayısı hekiminiz tarafından belirlenecektir.

  Dişlerimi beyazlattıktan sonra ne kadar beyaz kalacak?

  Diş beyazlatma işlemi uygulandıktan sonra bu işlemin etkisi genellikle 2 yıl kadar sürmektedir. Ancak bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Doktorunuzun işlem sonrası anlatacağı önerilere dikkatle uymanız gerekmektedir. Aksi durumda bu etki çok daha kısa sürer.

  Diş beyazlatma tedavisine başlamadan önce doktorunuzla ayrıntılı bir şekilde konuşmanız ve aklınızdaki soruları sormanız sizin açınızdan faydalı olacaktır.

  Beyazlatmanın dişlere zararı var mıdır? Yan etkileri nelerdir?

  Diş hekiminizin gözetiminde yapılacak beyazlatmanın dişleriniz üzerinde herhangi bir zararlı etkisi söz konusu değildir. Ancak bütün beyazlatma jelleri uygulama esnasında veya sonrasında az veya çok diş hassasiyetine sebep olabilir. Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Hassasiyet şikayeti genellikle birkaç gün içerisinde geçmektedir. Beklenmeyen  bir durumla karşılaşıldığında mutlaka hekiminize başvurunuz.

  Beyazlatma yaptırdığımda mevcut kaplamalarım veya dolgularım da beyazlar mı?

  Porselen kaplamalarınız, köprüleriniz veya estetik dolgularınız beyazlatma yöntemi ile beyazlamaz. Yeni beyazlamış dişlerinizin rengine uyması için bunların değiştirilmesi gerekebilir. Bu nedenle dişlerinizin renginden şikayetçi iseniz bu tedavilerden önce beyazlatma işlemi için diş hekiminize danışınız.

  Beyazlatıcı diş macunları işe yarar mı?

  Eczane veya marketlerin kozmetik reyonlarında diş beyazlatmak için pek çok diş macunu bulabilirsiniz. Macunlar dişlerin doğal rengini değiştirmez yalnızca diş üzerinde sonradan meydana gelmiş renklenmeleri gidermede etkili olabilir. Diş macunları dişi mekanik olarak temizlediği için fazla kullanılırsa veya sert fırçalama ile uygulanırsa dişin aşınmasına sebep olabilir. Dolayısıyla diş macunlarını beyazlatma amacı ile kullanmaktan olabildiğince kaçınmakta fayda vardır.

  Diş beyazlatma işleminden sonra nelere dikkat etmeliyim?

  Tüm beyazlatma tekniklerinden sonra iki hafta çay, kahve, şarap gibi renkli; kola gibi asitli yiyecek ve içeceklerden ve sigaradan uzak durmak gerekir. Aksi takdirde erken dönemde beyazlatmanın etkisi azalabilir.

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İmplant Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş İmplantları

  Dentlotus uygulanacak implant tedavisi ile hem doğal görünümlü hem de doğal hissettirecek estetik dişlere kavuşursunuz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Zirkonyum

  Dentlotus uygulanacak zirkonyum kaplama tedavisi ile dişleriniz zarar görmüş dişleriniz eskisinden de iyi görünecek. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Porselen Lamina

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşturarak daha güzel bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.Lamina tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Beyazlatma

  Dentlotus diş beyazlatma tedavisi ile parıldayan ve çekici bir gülümsemeye sahip olmak artık çok kolay. Diş beyazlatma tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı ile estetik kriterlere uygun olduğu kadar doğal görüntüsünüde koruyan, harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Tedavimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Ortodonti

  Ortodonti uyumsuz diş ve çene ilişkilerini oluşumundan önce teşhis ederek tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Estetik Dolgu

  Bonding tedavisi , dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı WebP

  Kanal Tedavisi

  Kanal tedavisi dişin canlılığını yitirmesi sonucu, anallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

  Dişeti Hastalıkları

  Diş eti hastalıkları tedavisi ile rahatsızlıklarınızın önüne geçin ve pembe estetiğinizi koruyun. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  20 Yaş Dişi

  20 Yaş Dişleri

  Polikliniğimizde20 yaş dişlerinizi muayene ettirebilir ve çekimine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Sıkma

  Dentlotus diş sıkma tedavisi ile ağız ve dişlerinizin ciddi zararlar görmesini engelleyebilirsiniz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Çocuk Hekimliği

  Çocuk diş hekimliği çocuğunuzun küçük yaştan itibaren diş sağlığını korunmasında rehber niteliğindedir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma ( Bleaching ) Fiyatları
  İçin bizimle iletişime geçin

  Dentlotus İletişim Şişli Diş Polikliniği

  İletişim İçin

  0212 809 00 77
  0542 464 09 65
  info@dentlotus.com

  Randevu Alın

  Dentilotus’tan randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir; ihtiyacınız olan tedavi ile ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçeceğiz.

   Adınız ve Soyadınız

   Telefonunuz

    

   Email Adresiniz

    

   İlgilendiğiniz Tedavi

   @2021 Dentlotus Lotus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından tüm hakları saklıdır.