Kanal Tedavisi Fiyatlarını
Öğrenmek İçin Bizimle İletişime Geçin!

Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı Şişli

Kanal tedavisi fiyatlarını öğrenmek için tercihen kliniğimize gelerek veya ücretsiz online muayene olmanız gerekmektedir.

Yapılacak muayene sonrasında ise tedavinize özel fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Randevu veya ücretsiz online muayene olabilmeniz için aşağıdaki formu doldurarak veya polikliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, Kanal tedavisi hakkında sıkça sorulan soruların yanıtlarına bu yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aralık Ayına Özel Fiyatlarımızdan ve Ücretsiz Muayene ve Röntgen'den Yararlanmak İçin Kalan Süre:

Öğrenmek için şimdi aşağıdaki formu doldurun ve sizi arayalım!

Ağız ve Diş Sağlığınız için
Hemen İletişime Geçin!

Hekimlerimiz, polikliniğimiz, tedavi içeriklerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun veya sağ alt tarafta yer alan yeşil whats app ikonuna basıp hızla fiyat alabilirsiniz.

0542 464 09 65

info@dentlotus.com

  Adınız ve Soyadınız

  Telefonunuz

   

  Email Adresiniz

   

  İlgilendiğiniz Tedavi

  Dentlotus
  Diş Hekimleri!

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İçerik Tablosu (Sıkça Sorulan Sorular) göster

  Kanal Tedavisi Nedir?

  Kanal tedavisi , endodontik tedavi olarak bilinir.  Kanal tedavisi , diş çürüğünün ilerlemesi , dişlerde oluşan kırıklar veya çatlaklar, daha önce yapılmış uygun olmayan restorasyonların etkinliğini yitirmesi gibi çeşitli sebeplerle, dişin iç yapısında bulunan pulpa denilen sinirlerin ve kan damarlarının bulunduğu yapının canlılığını yitirmesi sonucu, dişin kanallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doku uyumlu malzemelerle doldurulması işlemidir.

  İltihaplı veya hasar görmüş pulpa çıkarılmazsa diş ve çevresindeki dokularda enfeksiyona neden olur , ağrı ve şişlik yapar , müdahale edilmezse diş kaybedilir.

  Kanal Tedavisi Ne Zaman Gereklidir?

  • Dişin sinirine kadar ilerleyen derin çürüklerin tedavisinde
  • Travma ( çarpma vs) durumunda dişin sinirini de içine alacak şekilde oluşmuş kırıkların tedavisinde
  • ileri derecede diş eti çekilmesi sonucu oluşan diş hassasiyeti durumunda
  • ileri derecede aşınma sonucu oluşan diş hassasiyeti durumunda
  • Kron restorasyonları tedavisinde dişin sinirlerinin açığa çıktığı durumlarda

  Ancak , kanal tedavisi gerektiren durumlar her zaman ağrı şeklinde belirti vermeyebilir. böyle bir durumda, dişte oluşmuş çürük farkedilemeyebilir , veya diş kökü çevresindeki iltihap büyüyebilir.Bu yüzden radyografi çekilerek de yapılan rutin muayeneler ile sağlıklı diş ve dokuların takibi çok önemlidir.

  Kanal Tedavisi Neden Yapılır?

  Bir dişin sinir dokusu veya pulpası ,çürük , travma, çatlak veya kırılma gibi nedenlerle iyileşemeyecek derecede hasar gördüğü veya canlılığını kaybettiği durumlarda , bu dokunun o bölgeden temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde, Çürümüş kalıntılar enfeksiyona veya diş apsesine neden olabilir.

  Enfeksiyon dişin kök uçlarının sonuna kadar ilerlemesiyle, kökü saran kemik içerisinde apse oluşur. Bu apse kişinin çiğnerken ya da spontan  ağrı çekmesine neden olur. Apse, şiddetli ağrıya neden olmasının yanında, bulunduğu dokuların çevresine yayılabilen şişmeye ve tedavi edilmezse , diş kökü çevresinde kemik kaybına ve dişin çekilmesine neden olur

  Kanal Tedavisi Ağrılımıdır?

  Kanal tedavisi işlemi sırasında ilgili bölgeye anestezi yapıldığı için hasta herhangi bir ağrı hissetmez.

  Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır ?

  • Ağıziçi muayene ve röntgen sonucuna göre dişe kanal tedavisi yapılıp yapılmayacağı belirlenir.
  • Öncelikle işlem sırasında hiç bir ağrı duymamanız için anestezi yapılır.
  • Çürük dişin sinirlerinin bulunduğu yapıya kadar temizlenir.
  • Pulpa adını verdiğimiz sinir dokusu çıkartılır.
  • Kök kanallarında, kök ucuna kadar özel kanal aletleriyle ilerlenir.Gerekirse yeni bir röntgenle kök ucuna ulaşıp ulaşmadığımız kontrol edilir. Kanal yapısı özel döner alet sistemlerle genişletilir,
  • Kanallar, irrigant dediğimiz temizleyici solüsyonlarla yıkanır.
  • Dişin ve enfeksiyonun durumuna göre tek seansta bitip bitmeyeceğine karar verilir.
  • Tek seansta biten kanal tedavilerinde kanal, kök ucuna kadar kanal dolgu malzemeleriyle doldurulur.
  • Tek seansta bitemeyecek kanal tedavilerinde, kanal içine ilaçlar gönderilerek dokuların sağlığını geri kazanması ve semptomların geçmesi beklenir.
  • Kanal tedavisi bitirilmiş ya da ilaçla pansuman yapılmış dişin üst yapı restorasyonu işlemine başlanır.

  Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Kanal tedavisi işlemi, dişteki enfeksiyon durumuna göre tek seans veya daha fazla seans sürebilmektedir. tek seans süren işlemlerde genelde bir saat civarında işlem tamamlanabilmektedir. Eğri kanal , dar kanal ya da kanal tedavisi tekrarı gibi durumlarda seans süresi uzayabilmektedir. Tek seferde bitmeyen kanal tedavisi işlemlerinde, kanal içine ilaç konup üzeri geçici dolgu ile kapatılmaktadır. Seansların arası genelde bir hafta olmakta, seans sayısını ise enfeksiyonun büyüklüğü ve iyileşme durumu belirlemektedir.

  Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı Olur Mu?

  Kanal tedavisi tam olarak yapıldıktan belli bir süre sonra ağrı hissetmek beklenen bir durum değildir. Böyle bir durumda tekrar hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

  Ancak kısa bir süre yara iyileşme bölgesinde görülebilecek bir tarzda spontane ağrı ya da dişin üzerine basarken ağrı hissedilebilmektedir. Bu dönemi hekiminizin önereceği antiinflamatuar ilaçla geçirmeniz sizi rahatlatacaktır.

  Kanal Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Kanal tedavisi sonrasında ilgili dişte kısa bir süre ağrı ve hassasiyet olabilir. Bu sürede o bölgeyle çiğnememek tavsiye edilir.

  Tek seansta bitmeyen kanal tedavileri sırasında, seanslar arasında, diş üzerinde geçici dolgu konmaktadır. Bu dolgu ile sert yiyecekler yememek gerekmektedir. Aksi takdirde diş kırıkları meydana gelebilmektedir.

  Seanslar arasında geçici dolgunun düşmemesine dikkat edilmelidir.

  Kanal tedavisi yapılmış dişlerde, uzun dönemde dişler canlılıklarını kaybettikleri için daha kırılgan hale gelir. Kanal tedavisi sonrasında yapılan dolgunun büyüklüğü de fazla ise dişin kırılabilme ihtimali daha da artar. Bu nedenle, kabuklu yiyecek gibi sert şeyler çiğnenmemesi gerekmektedir. Böyle durumlarda, kanal tedavisi sonrasında dişin kaplanmasını önermekteyiz.

  Kanal Tedavili Dişin Ömrü Ne Kadardır?

  Kanal tedavili dişlerin de çürüyebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle ağız hijyenini korumak ve düzenli kontrolleri aksatmamak gerekmektedir.

  Kanal tedavili dişlerin, damarlar yoluyla beslenmesi tedavi sonrasında mümkün olmadığı için, dişlerin kırılganlıkları artacaktır. Sert yiyeceklerden kaçınarak diş kırılmalarının önüne geçilmelidir.

  Bu durumlara dikkat edildiği müddetçe kanal tedavili dişin ağız içindeki ömrü ömürlük bile olabilmektedir.

  Kanal Tedavisi İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

  Kanal tedavisi, dişin enfeksiyon durumuna göre tek seans veya birkaç seans sürebilmektedir. Seans araları genelde bir hafta olmaktadır.

  İltihabı Olan Dişler Çekilmek Zorunda Mıdır?

  Günümüzde , endodonti alanındaki gelişmeler ve gelişen teknoloji sayesinde, iltihaplı dişlerin büyük çoğunluğu kanal tedavisi sayesinde ağızda durmaya devam edebilmektedir. Bazı durumlarda apikal rezeksiyon veya kist operasyonu dediğimiz diş köküne cerrahi müdahaleler kanal tedavisine ek olarak yapılabilmektedir.

  İltihab (Apse) Varlığında Antibiyotik Kullanımı Şart Mıdır?

  Kanal tedavisi öncesinde veya sırasında çok yüksek ihtimalle antibiyotik kullanımına gerek yoktur. Ancak enfeksiyon büyüklüğüne veya dişin hassasiyet durumuna göre antibiyotik kullanmak gerekebilmektedir.

  Dişte Oluşan İltihabı Antibiyotik İle Tedavi Edemez Miyim?

  Kök ucunda oluşan enfeksiyonların antibiyotik ile tedavisi mümkün değildir. Kanal tedavisi yapmadan dişi enfeksiyondan kurtarmanın yolu yoktur. İleri derecede enfeksiyonlu dişlerde kanal tedavisi ile birlikte antibiyotik kullanımı gerekebilmektedir.

  Kanal Tedavisi Dişi Öldürür Mü?

  Kanal tedavisi yapılan diş sıcak-soğuk herhangi bir uyarana karşı tepki vermez. Ancak diş kemikte tutunarak çiğneme fonksiyonunu yerine getirmeye devam eder.

  Kanal Tedavisinin Tekrarı Nedir?

  Günümüzde , protokollere uyularak yapılan kanal tedavilerinin % 80-90’ı başarılı olmaktadır. Ancak sterilizasyon koşullarına uyulmaması,kök ucuna kadar ilerlenememesi, alet kırığı, tıkalı kanallar, bulunamaman ekstra kanallar ya da  mikrosızıntı yapabilecek bir üst dolgunun varlığında kanal tedavisi bir süre etkinliğini yitirip diş tekrar semptom vermeye başlayabilir. Ağrı veya şişlik şeklinde belirti veren kanal tedavisi yapılmış dişlerde, kanal tedavisinin sökülüp yeniden yapılması gerekmektedir. Bazı durumlarda bu işleme apikal rezeksiyon denen , kök ucu cerrahi işlemi de eklenmektedir. Bu iki işlemin de başarısız olduğu durumlarda dişin çekimi düşünülmelidir.

  Kanal Tedavisi İşlemi Ertelenirse Ne Olur?

  Hastalar genellikle, ağrı varlığında kanal tedavisi gerekir diye düşünmektedir. Ancak bazı hastaların ağrı eşikleri oldukça yüksektir veya diş çoktan canlılığını kaybetmiştir ve çürükten oluşabilecek ağrıyı hissetmemektedir. Böyle durumlarda, daha basit kanal tedavisi gibi bir işlemle tedavi olabilecek bir dişte ilerlemiş enfeksiyon oluşabilir , çok seanslı kanal tedavileri gerekebilmektedir. İlerleyen çürükten dolayı dişte kırılmalar meydana gelebilir. Düşük ihtimalle dişin çekilmesi düşünülebilir

  Kanal Tedavisi İşlemiini Etkileyen Başarılı Faktörler Nedir?

  Kanal tedavisi , alanında tecrübeli hekimler tarafından gerekli teknolojik aletleri bulunan kliniklerde yapıldığında başarı şansı çok yüksektir. Kliniğimizde, apex locater, ultrasonik yıkama , fosfor plak, rotary döner aletler gibi sistemlerle kanal tedavisi yüksek başarı oranında uygulanmaktadır.

  Dentlotus'ta Uyguladığımız Tedavilerle
  Gülümsemenizin Gücünü Keşfedin!

  Tedavilerimiz koruyucu diş hekimliğinden (diş hijyeni, çene problemleri ve hassas dişlerin tedavisi, diş eti hastalıklarının belirlenmesi dahil), uzman diş hekimliğine (ortodonti, diş implantları, endodonti ve periodonti), diş beyazlatma, gülüş tasarımı, Hollywood Smile gibi ağız ve diş estetiği çözümlerine kadar uzanmaktadır. Her bir tedavi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  İmplant Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş İmplantları

  Dentlotus uygulanacak implant tedavisi ile hem doğal görünümlü hem de doğal hissettirecek estetik dişlere kavuşursunuz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Zirkonyum

  Dentlotus uygulanacak zirkonyum kaplama tedavisi ile dişleriniz zarar görmüş dişleriniz eskisinden de iyi görünecek. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Porselen Lamina Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Porselen Lamina

  Porselen kaplama dişlerde estetik bir görüntü oluşturarak daha güzel bir gülüş sağlayan tedavi yöntemidir.Lamina tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Beyazlatma

  Dentlotus diş beyazlatma tedavisi ile parıldayan ve çekici bir gülümsemeye sahip olmak artık çok kolay. Diş beyazlatma tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Hollywood Smile Gülüş Tasarımı Şişli Nişantaşı

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı ile estetik kriterlere uygun olduğu kadar doğal görüntüsünüde koruyan, harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Tedavimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Ortodonti Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Ortodonti

  Ortodonti uyumsuz diş ve çene ilişkilerini oluşumundan önce teşhis ederek tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Estetik Dolgu Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Estetik Dolgu

  Bonding tedavisi , dişte hasara neden olmadan, estetik dolgu (kompozit dolgu) malzemelerinin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Endodonti Fiyatı WebP

  Kanal Tedavisi

  Kanal tedavisi dişin canlılığını yitirmesi sonucu, anallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

  Dişeti Hastalıkları

  Diş eti hastalıkları tedavisi ile rahatsızlıklarınızın önüne geçin ve pembe estetiğinizi koruyun. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  20 Yaş Dişi

  20 Yaş Dişleri

  Polikliniğimizde20 yaş dişlerinizi muayene ettirebilir ve çekimine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Diş Sıkma Fiyatları Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Diş Sıkma

  Dentlotus diş sıkma tedavisi ile ağız ve dişlerinizin ciddi zararlar görmesini engelleyebilirsiniz. Tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Çocuk Diş Doktoru Şişli Nişantaşı Dentlotus

  Çocuk Hekimliği

  Çocuk diş hekimliği çocuğunuzun küçük yaştan itibaren diş sağlığını korunmasında rehber niteliğindedir. Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

  Kanal Tedavisi Fiyatları
  İçin bizimle iletişime geçin

  Dentlotus İletişim Şişli Diş Polikliniği

  İletişim İçin

  0212 809 00 77
  0542 464 09 65
  info@dentlotus.com

  Randevu Alın

  Dentilotus’tan randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir; ihtiyacınız olan tedavi ile ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçeceğiz.

   Adınız ve Soyadınız

   Telefonunuz

    

   Email Adresiniz

    

   İlgilendiğiniz Tedavi

   @2021 Dentlotus Lotus İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından tüm hakları saklıdır.